Bazénový UV Sterilizátor CUV118
Značka
Prevedenie
samostatne
Bežná cena
99,99 €
Ušetríte
40,00 € / ks (40%)
Akciová cena
59,99 €
Dostupnosť
IHNEĎ na odoslanie
Počet
ks
Tento produkt si práve prezerá 18 zákazníkov.
Tento produkt bol naposledy objednaný pred 6 hod.
Peter, Devín

Bazénový UV Sterilizátor

Bazénový UV sterilizátor je užitočný prístroj, ktorý je vhodný pre bazény, záhradné jazierka, alebo v akvaristike. Nachádza sa v ňom špeciálna UV lampa, ktorá pri svietení vyžaruje intenzívne UV žiarenie. Voda, ktorá cez prístroj prechádza je vystavená UV žiareniu, ktoré je smrteľne nebezpečné pre väčšinu rias, baktérií, vírusov, parazitov, plesní, zákalov vody a podobne. UV žiarenie napriek tomu, že ničí mikroorganizmy, nemá žiadny škodlivý vplyv na ľudský organizmus ani kvalitu vody.

Čo je ultrafialové žiarenie ?

Ultrafialové žiarenie je elektromagnetické žiarenie s kratšou vlnovou dĺžkou ako má viditeľné svetlo, ale zároveň dlhšou vlnovou dĺžkou ako má röntgenové žiarenie. UV žiarenie, ktoré vyvoláva aj náš UV sterilizátor vyvoláva v DNA mikroorganizmov fotochemickú reakciu, pri ktorej je bunkám znemožnené ich množenie a tak sú rýchlo umrtvované.

UV žiarenie a teda ani bazénový UV sterilizátor nemení zloženie vody, nevyvoláva žiadne škodlivé reakcie a nevylučuje žiadne chemikálie. Voda vo Vašom bazéne, jazierku či akváriu bude vďaka UV sterilizátoru vždy krištáľovo čistá a bez akýchkoľvek choroboplodných zárodkov.

Bazénový UV sterilizátor - technické parametre

  • príkon UV lampy - 18W
  • trieda ochrany IP44
  • prevádzková teplota vody 5 až 40°C