Solárny ohrev vody 3m2
Značka
Prevedenie
samostatne
Bežná cena
99,99 €
Ušetríte
25,00 € / ks (25%)
Akciová cena
74,99 €
Dostupnosť
archív

Solárny ohrev vody 3m2

Plastové slnečné absorbéry sú vhodné predovšetkým na sezónny ohrev vody v bazéne. Solárny ohrievač pohlcuje tepelnú energiu slnečných lúčov a predáva ju vode, ktorá prúdi panelom. Solárny ohrievač je vyrobený z pevného polypropylénu, nekoroduje, nezanáša sa vodným kameňom, ohreje vodu na príjemnú teplotu. Solárny ohrievač jednoducho zapojíte pomocou bazénových hadíc.

Solárny ohrievač - výhody:

  • úsporný
  • šetrný k životnému prostrediu
  • odolný voči povetrnostným vplyvom
  • vhodný pre všetky bazény s filtráciou

Rozmer solárnych kolektorov:

  • 3m² - šírka 1 m a dĺžlka 3 m s príslušenstvom
  • 1m² - šírka 0,33 m a dĺžka 3 m bez príslušenstva - prídavný modul

Systém solárnych kolektorov sa pomocou hadíc pripojí k filtračnej pumpe (odtok vody) a bazénu (prítok vody). Prietokom v solárnych paneloch sa voda zahreje a vracia sa späť ohriata do bazéna. Design solárnych panelov bol navrhnutý tak, aby k ohrevu vody dochádzalo pomocou čo najväčšej plochy. Ohrev vody týmto spôsobom je veľmi efektívny a samotný ohrev vody je bez nákladov. Solárny panel je vyrobený z TPE (termoplastický elestomer) a PE (polyethylén) materiálu, nepodlieha korodovaniu a ničeniu dôsledkom pôsobenia hrdzei. Solárne panely sú obojstranné, čo zvyšuje ich životnosť.

Solárny ohrievač s kompletným príslušenstvom s plochou 3 m² je možné ľubovoľne rozširovať - 1 modul = 1m²  (bez príslušenstva) za 26,99 €.